A kerti szerszámok hosszú élettartamának titka: a helyes tárolás

A kerti szerszámok némiképp mostoha sorsnak örvendenek sok háztartásban, hiszen használójuk gyakran csak félreteszi a használatot követően. Ha szeretnénk minél tovább eredményesen alkalmazni a szerszámokat, akkor nem árt, ha odafigyelünk karbantartásukra és megfelelő tárolásukra.

Kerti eszközök megfelelő tárolása több szempontból nagyon fontos. A legrosszabb opció, ha a munka végeztével letesszük a fűbe a szerszámot, vagy csak a falhoz támasztjuk és otthagyunk mindent. Ez esetben a korrózió valós veszélyt jelent, amivel számolni kell. Még a meleg nyári napokon is jó, ha van egy külön hely, ahová el tudjuk pakolni a kerti eszközöket, ahol védve vannak. A használatot követően célszerű megtisztítani őket, például egy durva drótkefe segítségével. Ha igazán alaposak szeretnénk lenni, akkor egy nedves, illetve száraz ronggyal is áttörölhetjük a szerszámokat, de már az is sokat számít, ha a durva szennyeződéseket eltávolítjuk. Ha rozsda jeleit látjuk, akkor nem árt, ha finom csiszolópapír segítségével eltávolítjuk azt. Időnként nem árt a szerszám nyelét is ellenőrizni, illetve utána nézni, hogy milyen állapotban van kerti eszköz.

A legjobb, ha úgy végezzük a tárolást, hogy a szerszámok egymástól elkülönüljenek. Ha egymás hegyén-hátán hevernek, akkor jóval nehezebb lesz kibogarászni azt, amelyikre valóban szükségünk van. Azt is ellenőrizzük a tél bekövetkeztével, hogy slagban nem maradt-e egy kevésvíz. Az öntözőrendszer téliesítése különösen fontos feladat. A legoptimálisabb, ha mindent fagymentes, téliesített helyen tárolunk. A fűnyíróról se feledkezzünk meg, különösen a benzines típusok esetében fontos, hogy ne maradjon benzin. Ha kellőképp elővigyázatosak vagyunk, akkor tavasszal, illetve a következő használat során ugyanúgy tudunk mindent használni.