A legjobb lányos játékok a különféle életkorokban

Általános igazság, hogy a gyermekek játékigénye az életkor előrehaladtával folyamatosan változik. A lányos játékok minden életkorban más-más készségek fejlesztésére fókuszálnak. A legjobb, ha a gyerek sokféle játékkal rendelkezik, ugyanakkor nem a mennyiség, hanem sokkal inkább a minőség a lényeg.

Lányos játékok közül az első két évben a plüssök, csörgők, zenélő játékok a legideálisabbak. Ezek főként a finommotorikus készségeket fejlesztik, valamint szenzoros élményekben részesítik a babákat. Az egyszerű, zenélő játékok felkeltik a kicsik figyelmét és serkentik a hallásukat. Az élénk színek, hangok és mozgások segítik a figyelem és a koordináció fejlődését. A puha játékok, főleg a plüssállatok és babák, segítenek a gyerekeknek biztonságos és komfortos érzést nyújtani. Az óvodáskorú kislányoknak egész bátran választhatunk babákat és a hozzájuk tartozó kiegészítőket. Ezek a játékok segítenek a társas készségek fejlesztésében. Egyszerű rajzolós vagy gyöngyfűzős készletek a finommotorikus készségek és a kreativitás terén gyakorolnak pozitív hatást.

A nagyobb, vagyis hat-nyolc éves gyermekek számára bátran vásárolhatunk társasjátékokat, kirakókat, valamint a logikát fejlesztő darabokat. Az együtt játszható játékok, mint például az egyszerű társasjátékok, fejlesztik az együttműködési készségeket és megtanítanak a szabálykövetésre, ezért a szakértők is ajánlják ezek beszerzését. Az ennél is idősebb gyermekek leginkább az olyan szerepjátékok, amelyek fantáziavilágokat, történeteket tartalmaznak, serkentik a kreativitást és a történetalkotási készségeket. Ekkor bátran vásárolhatunk komplexebb felépítésű társasjátékokat, melyek akár órákon keresztül is játszhatók. Egy biztos, a megfelelő játék kiválasztása minden életkorban fontos.