Milyen célokra használható a szegélyléc?
Építőipari kivitelezéseknél, ingatlanberuházásoknál, de még felújítások során is roppant fontos, hogy az elkészült folyamatok egytől egyig precízek legyenek. Szerencsére ma már jó néhány olyan segédeszköz a rendelkezésre áll, amivel ez sokkal könnyebben megvalósítható.
Többek között ilyen a szegélyléc is. A kifejezés hallatán legtöbben a laminált padlók szélein végig futó lezárásra asszociálnak és valóban ez a felhasználási mód a legelterjedtebb. Ugyanakkor bármilyen burkolatról is legyen szó, a szegélyléc alkalmazása gyakorlatilag minden esetben elkerülhetetlen. Egyrészt így alakítható ki a legkönnyebben a kívánt vízszint, illetve egyenes lezárás. Emellett ez a kiegészítő segít meghatározni a hézagok elhelyezkedését is, valamint arról sem szabad megfeledkezni, hogy a sarkok képzésénél is nagyon jól jöhet, ha nem szemre kell dolgoznunk. A különféle alapozások, illetve betonozások folyamatában is meghatározó szereppel bír a szegélyléc. Gondoljunk csak például egy olyan egyszerűbb projektre, mint amilyen egy járda kialakítása.
A végeredményt illetően itt is kulcsfontosságú a szabályos alakzat és a hibátlan élképzés. A forma meghatározásánál a szegélyléc adja a keretet, ennek lehelyezését követően már következhet is az anyag öntése, azaz mintegy zsaluként is funkcionál a kiegészítő. Ugyanakkor ennél jóval hétköznapibb munkafolyamatokhoz is használható ez az eszköz. Kiskert, vagy épp ágyások elválasztásánál is jól jöhet a szegélyléc, de a gyep és a járófelület elszeparálására is kiválóan alkalmazható. Természetesen a tökéletes siker érdekében alaposan meg kell gondolnunk, melyik típus mellett tesszük le a voksunkat. Ennek során vegyük figyelembe, hogy az anyagválasztás több szempontból is meghatározó lesz az eredményeket illetően.