A megfelelő smink mindig is az önkifejezés varázsa volt
A smink évezredek óta része az emberi kultúrának, és az évszázadok során számos formában és céllal használták. A smink nem csupán eszköz a szépség kiemelésére, hanem az önkifejezés, az identitás kifejezése és akár a vallási rituálék része is lehet.
Az ókori Egyiptomban már használták a sminket, nem csak az esztétikum miatt, hanem a nap elleni védelemre is. A kohl széles körben elterjedt volt, nemcsak a nők, hanem a férfiak körében is. A középkorban Európában a fehér arcrúzsok, melyek ólommal és vörös ónnal voltak készítve, az arisztokrácia jelképei voltak, amelyek a gazdagságot és a hatalmat fejezték ki. Az 1920-as években a flapper stílusú nők rúzsozva és szemfestéket használva lázadtak a hagyományos normák ellen. A smink itt már az önkifejezés eszköze volt. A 20. század második felétől kezdve a smink ipara rohamos fejlődésnek indult. A kozmetikai márkák széles palettájú termékekkel örvendeztetik meg a felhasználókat, beleértve a szájfényt, alapozót, rúzst, szemhéjpúdert és még számos más terméket.
A smink nemcsak a szépség idealizált normáit hangsúlyozza, hanem az egyéni kreativitás kibontakoztatásának eszköze is. A sminkesek, vloggerek és művészek az interneten keresztül megosztják a legújabb trendeket és technikákat, miközben hozzájárulnak a sminkművészet sokszínűségéhez és elfogadásához. Ugyanakkor az utóbbi években egyre erőteljesebb a sminkmentes mozgalom is, amely arra ösztönzi az embereket, hogy szeressék és elfogadják önmagukat a természetes szépségükben. Az önbizalom és az önkifejezés e két ellentétes iránya a modern társadalom sokszínűségét tükrözi. A smink sokkal több, mint csupán külső szépség. Az évszázadokon átívelő története és a modern társadalom sokszínűsége a sminket valódi művészetté és önkifejezési formává teszi. Legyen valaki a smink mestere vagy épp a sminkmentesség híve, mindkét irányzat hozzájárul a szépség és az egyediség megünnepléséhez.